Obsługiwane przez usługę Blogger.

Festiwal Kuchni Węgierskiej - zaproszenie

By 00:00 ,

Kuchnia węgierska nazywana jest „kuchnią serca Europy” - nie tylko z powodu położenia geograficznego tegoż państwa, ale również dlatego, że wywarła ona znaczy wpływ na kuchnie innych krajów, także polską. 
Pierwsze skojarzenie z kuchnią węgierską – papryka – jest oczywiście uzasadnione. Słynne węgierskie leczo, zupy gulaszowe, tokanie i pörkölty bazują na znacznej ilości świeżej lub suszonej papryki. Ale kuchnia węgierska to także pyszne langosze, pogacze, potrawy z ryb słodkowodnych, słodkie naleśniki a la Gundel, tort dobosza oraz wiele innych, ciekawych i smakowitych potraw. 
Dlatego serdecznie zapraszam Was do kulinarnej zabawy, w której wspólnie odkrywać będziemy kuchnię Węgier. W dniach 8-21 września opublikujcie na blogach przepisy wraz ze zdjęciem wykonanych przez Was potraw :) Ponadto każdy zgłaszany wpis powinien być opatrzony banerem akcji lub linkiem do zaproszenia na moim blogu. Uprzejmie proszę także o podawanie źródła przepisu i staranie się, by potrawy faktycznie odzwierciedlały węgierskie potrawy (a więc odpada np. leczo z cukinii). 


Akcja prowadzona będzie równolegle na Durszlaku i Mikserze. Jeśli nie posiadacie blogów zarejestrowanych w żadnym z tych agregatorów, podajcie proszę linki do przepisów w komentarzu pod tym wpisem. 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam! :) 


Kod banera do pobrania: Może zainteresuje Cię również

2 komentarze

  1. Dobrze, że organizowane są takie akcje - przynajmniej jest gdzie szukać inspiracji na ciekawy obiad. U mnie z węgierskich potraw znane było tylko leczo czy gulasz a dzięki Wam zrobiłam ostatnio Langosz i Paprikás :)

    OdpowiedzUsuń